COLWAY to polska firma będąca producentem i dystrybutorem kosmetyków oraz suplementów diety wykorzystujących naturalny kolagen z ryb, uznawany za najlepszy na świecie. Motto COLWAY:

„Jesteśmy mostem pomiędzy naturą a zdrowym, promiennym wyglądem.”

Od blisko 50 lat koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne inwestowały miliony dolarów w badania nad pozyskaniem kolagenu. Wytwarzano go ze skór bydlęcych i stosowano do implantów kosmetycznych, szwów rozpuszczalnych, protez naczyniowych, kompresów i jako składnik usuwający odparzenia, rozstępy i blizny. Wchodził w skład najdroższych i najbardziej reklamowanych kremów, maseczek, żeli i odżywek do twarzy. Niestety, dowiedziono empirycznie, że białko to, dodawane dotąd do kosmetyków, nie jest bynajmniej tym samym, co ludzki kolagen! Jest mimo podobieństw ciałem obcym, nieaktywnym biologicznie, raczej formą żelatyny, działającą jak placebo.

Nowatorskim spojrzeniem na otrzymywanie kolagenu wykazali się polscy naukowcy. W latach 90-tych dr hab. inż. Maria Sadowska i dr hab. inż. Ilona Kołodziejska z Politechniki Gdańskiej opracowały metodę pozyskania ze skór rybich kolagenu o budowie łańcucha aminokwasowego idealnie zgodnego z ludzkim. Zaś biochemicy z Uniwersytetu Gdańskiego kierowani przez prof. Józefa Przybylskiego odkryli metodę filtracji rybiego kolagenu przez fibroiny jedwabnika morwowego.

W tym właśnie momencie urodziło się największe polskie odkrycie chemiczne od czasów rafinacji ropy przez Łukasiewicza. Kolagen tą metodą pozyskany zachowywał bowiem swoją budowę przestrzenną aminokwasów, będącą bliźniaczą do budowy kolagenu ludzkiego! W ten sposób została otwarta droga do przywrócenia skórze białka, którego deficyt powoduje jej starzenie się, a więc REALNĄ REDUKCJĘ ZMARSZCZEK!

Jest to sensacyjny wynalazek, który otworzył nową epokę w kosmetologii, gdyż jako jedyny uderzał w przyczyny, nie zaś skutki starzenia się skóry.

Niestety, poważną barierą dla jego upowszechnienia stała się jego nietrwałość pod wpływem zmian temperatury. Pierwotnie, aby nie utracił swych właściwości biologicznych, należało go przechowywać w temperaturze 5-15 stopni C. Obecnie opracowana formuła umożliwia magazynowanie kolagenu, transportowanie i przechowywanie przez użytkownika w praktycznie dowolnej temperaturze.

Wyświetlanie 1–16 z 36 wyników